Konec kšeftům s ubytovnami

V posledních letech i v našem regionu narůstá počet ubytoven, které zneužívají současné znění zákona a za vysoké částky pronajímají lůžka sociálně slabým občanům. Týká se to Úpice, Hostinného i dalších měst Podkrkonoší. Dochází k situacím, kdy je za jeden malý pokoj inkasován celkový nájem v řádech desítek tisíc Kč, aniž by byly dodržovány hygienické a další normy. Tyto nehospodárně štědré dávky dělají majitelům ubytoven skvělý byznys a obyvatelům obcí, ve kterých ubytovny sídlí, značně znepříjemňují život.

 

V okolí těchto zařízení totiž vznikají vyloučené lokality, kde roste kriminalita a zajištění bezpečnosti pohybu dětí i dospělých je nemožné. V místních obchodech jsou drobné krádeže běžným jevem, rušení nočního klidu je na denním či spíše nočním pořádku.


Negativní jevy související s kumulací nepřizpůsobivých občanů můžeme vymýtit či aspoň redukovat omezením dávek na bydlení maximální měsíční cenou 1 000 korun za lůžko. Výplata dávek musí být podmíněna pracovní nebo vzdělávací aktivitou. Pracovní a školní návyky jsou dalším problémem lidí z těchto lokalit. Děti u svých rodičů vidí, že normální je nepracovat a žít z dávek. Jejich školní docházka je pak také velmi nepravidelná. Přitom právě vzdělání je pro tyto děti prakticky jedinou šancí na zapojení do běžného života naší společnosti.

 »Aktuálně starší novinky


08.08.2014 09:30 / Cílem je plná třída. Dělnická třída.

Cílem je plná třída. Dělnická třída.

Co je cílem chystané unifikace přijímacích zkoušek na maturitní obory?