Před evropskými volbami

Při příležitosti desátého výročí vstupu České republiky do Evropské unie a nadcházejících voleb do Evropského parlamentu je dobré se zamyslet, co nám členství v této instituci přineslo.
Kromě silnic, mostů, kruhových objezdů, parků, cyklostezek, aquaparků, penzionů, čističek a úpraven vody, vodovodů, kanalizací, větrných, vodních a solárních elektráren, opravených a dovybavených škol, nemocnic a dalších institucí, vzdělávacích a sociálních projektů, dotovaného zemědělství a možnosti práce a podnikání na většině kontinentu nám EU nedala vůbec nic! Pardon, vlastně ještě klikující autobus Davida Černého, resp. Andreje Babiše.
Členství v Evropské unii má svá pro a proti, získali jsme pravomoci a výhody a také nemálo povinností. Přebíráme velké množství evropské legislativy, ale za zvýšenou byrokracii si můžeme především sami. Je to členství v elitním klubu. Těžko si představit, že bychom mohli být solitérem uprostřed členských zemí. Nejsme ani druhým Švýcarskem s jeho silným finančním sektorem, ani druhým Norskem s jeho přírodním bohatstvím. Jsme ale hrdá Česká republika se svou tradicí a specifiky a takto bychom v Evropě měli fungovat. Emancipovaně, sebevědomě, odpovědně.

 »Aktuálně starší novinky


08.08.2014 09:30 / Cílem je plná třída. Dělnická třída.

Cílem je plná třída. Dělnická třída.

Co je cílem chystané unifikace přijímacích zkoušek na maturitní obory?