Kdo jsem

Narodil jsem se 29.4. 1974 ve Dvoře Králové nad Labem a od raného dětství bydlím v Trutnově (nejprve v Bohuslavicích). Jsem ženatý, manželka je dětská lékařka a máme dvě krásné děti ve věku 1 a 7 let. Bydlíme v okrajové městské části Oblanov.


V Trutnově jsem absolvoval základní školu i gymnázium. Vystudoval jsem obor učitelství matematiky a zeměpisu kombinovaně na Přírodovědecké a Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Studium jsem dokončil v roce 1998.


Moje pracovní kariéra začala krátkými záskoky na několika trutnovských základních školách. Od roku 1999 do roku 2001 jsem pracoval ve firmě EG-Expert jako metodik informačních systémů zaměřených především na energetiku. Od roku 2001 jsem učitelem matematiky a zeměpisu na Gymnáziu Trutnov. Za tu dobu jsem měl příležitost potkat několik stovek skvělých studentů, kteří našli uplatnění v mnoha pracovních oborech.


Řadu let působím ve správní radě Nadačního fondu Gymnázia Trutnov, který podporuje nadstandardní aktivity studentů a učitelů školy, pomáhá sociálně znevýhodněným studentům a má ve správě legendární školní chatu Děvín v Modrém dole v Krkonoších.


 Ve volné čase se věnuji sportu, zejména plavání, běhu a cyklistice. V Trutnově spolupořádám veřejný závod v terénním triatlonu a sám se účastním běžeckých a cyklistických závodů i nesoutěžních akcí v našem regionu. 

 

Ve vrcholné komunální politice působím od roku 2010, kdy jsem se stal zastupitelem města Trutnov za Občanskou demokratickou stranu. Od roku 2012 jsem pak radním města. Jako člen Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Královéhradeckého kraje se věnuji Oblasti vzdělávání, zejména regionálního školství. Dalšími tématy, kterým se dlouhodobě věnuje jsou zdravotnictví a problematika sociálních věcí.


Kandidaturu do Senátu Parlamentu České republiky beru velmi odpovědně, protože chci reprezentovat všech 125 tisíc obyvatel senátního obvodu, který geograficky označuji jako Podkrkonoší a Adršpašsko.


 »Aktuálně starší novinky


08.08.2014 09:30 / Cílem je plná třída. Dělnická třída.

Cílem je plná třída. Dělnická třída.

Co je cílem chystané unifikace přijímacích zkoušek na maturitní obory?